Poznaj siebie i swoje oczekiwania

Jeżeli już podjąłeś/aś słuszną decyzję, że nie ma sensu dłużej zwlekać, tylko z odwagą i nadzieją zacząć swoje poszukiwania, warto również przez chwilę zastanowić się nad tym jakim jesteś typem osoby. W przeszukiwanych zasobach Internetu bardzo często można znaleźć wypowiedzi, w których pojawia się zarzut, iż osoby korzystające z portali randkowych mimo zamieszczonego profilu czy ogłoszenia, nie do końca wiedzą czego i kogo szukają, co powoduje zniechęcenie i negatywny odbiór naszej osoby przez innych. Należałoby zatem najpierw uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie - jak siebie określamy i czego tak naprawdę potrzebujemy? A następnie, jakie cechy chcielibyśmy ujrzeć u osoby, której poszukujemy.

Jaki jest Twój charakter i temperament?

Oczywiście nie musisz nagle posiadać wiedzy psychologicznej na temat różnych typów osobowości (jeśli jednak jesteś zainteresowany tym tematem to według Hipokratesa można wyróżnić ogółem cztery: sangwinik, choleryk, melancholik, flegmatyk) czy wypełniać niekiedy naprawdę czasochłonnych testów, które pomagają ocenić jakim z nich najprawdopodobniej jesteś. Lecz jeśli zastanowisz się na chwilę nad tym co sprawia Ci przyjemność i kiedy czujesz, że robisz coś w całkowitej zgodzie ze sobą, to na pewno będziesz w stanie określić czy preferujesz spokojny tryb życia lub wręcz przeciwnie pragniesz spędzać czas bardzo aktywnie. Czy jesteś osobą odważną i zdecydowaną, czy raczej wycofaną, cichą i nieśmiałą. Czy uwielbiasz przebywać wśród ludzi i w miejscach, w których wciąż coś się dzieje, czy może raczej cenisz zacisze domowe i rutynę. Ta podstawowa analiza i charakterystyka siebie pomoże Ci, aby zaprezentować się przed osobą, która chce Cię poznać. Wskazane jest zatem, aby zamieścić w treści ogłoszenia parę słów na ten temat, aby odbiorca wiedział czy jest to zgodne z jego preferencjami.

Przedstaw jasno swój cel

Bardzo ważną kwestią jest też określenie czy masz jakieś konkretne plany na przyszłość, które chciałbyś zrealizować? Czy po prostu jesteś otwarty na nową znajomość i to co przyniesie? Czy szukasz poczucia bezpieczeństwa i partnera do założenia rodziny, a może towarzysza przygód lub luźnej relacji? Może się zdarzyć też tak, że uznasz, iż w zasadzie chcesz tylko porozmawiać z drugą osobą i to Ci w zupełności wystarczy na ten moment. Oczywiście każde podejście jest w porządku, o ile jasno zakomunikujesz to innym. Nasz formularz pomaga uniknąć takich niedomówień, ponieważ już na samym początku musisz jasno określić typ ogłoszenia jaki Cię interesuje, a tym samym czytająca je później osoba wie czy Wasze potrzeby i poszukiwania się pokrywają.

Wspomnij o zainteresowaniach

Większość ludzi ma w swoim życiu coś takiego czemu poświęca czas z całym sercem i radością. Mogą to być najprostsze rzeczy sprawiające, że nasz dzień staje się lepszy lub marzenia, które chcemy kiedyś zrealizować. Podziel się swoją pasją z innymi! Nawet jeśli wydaje Ci się, że to tak błaha rzecz, iż nie ma sensu się nią chwalić publicznie. Nigdy nie wiesz co zainteresuje poszukującego! Być może okaże się, że Twoja druga połówka chciałaby z Tobą tak właśnie spędzać czas.

Relacje z ludźmi i doświadczenia są kluczowe

Warto także wspomnieć o tym, że czasem zdarza się, iż oceniamy siebie w pewien sposób, który wydaje nam się słuszny, a później okazuje się, że dzięki partnerowi odkrywamy w sobie cechy lub przyzwyczajenia, o których istnieniu w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy. Możemy zacząć interesować się jakimś nowym hobby, które realizuje właśnie poznana osoba. Jedynym jednak sposobem, aby stać się tego świadomym i poznawać siebie coraz lepiej, jest przebywanie z drugim człowiekiem i zmierzenie się z codziennością, która pełna jest sytuacji i zdarzeń weryfikujących nas samych. Poznanie nowej osoby to zatem nie tylko szansa na spędzenie miło czasu, ale również na to, aby się czegoś nauczyć!